1. detsembri annetustalgud – Kuulmisbuss

1 DETSEMBRI ANNETUSTALGUD – KUULMISBUSS
——————————————————–
TÄNAME KUI SAATE TEADET JAGADA KA EDASI!
——————————————————–
 
Mis meil tänaseks tehtud?
 
Eesti Vaegkuuljate Liit kutsub inimesi annetusi tegema kuulmisbussi käivitamise kiirendamiseks Facebooki ürituse kaudu. https://www.facebook.com/events/2066561210140815.
Külliki on filminud ja valmis teinud 2 vahvat videoklippi kuulmisbussi ootamisest Viljandimaal ja Pärnumaal. Esimene on juba ka avalikustatud ja üleval meie 1.detsmbri annetustalgute lehel. https://www.youtube.com/watch?v=UhUZgjr22Kk&feature=youtu.be . Teise video avaldame 1 või 2 päeva enne talguid.
Swedbank duubeldab annetusi, mis on tehtud 1.detsembril https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/toeta-kuulmisbussi-aparatuuri-soetamist Swedbanki kaudu. Näiteks kui annetad 5 eurot, siis pank paneb 5 juurde, kui 25, siis pank paneb omalt poolt 25 juurde. (kokku annetab pank 30 000 kõikide organisastioonide peale kokku).
 
Kuidas saate teie nüüd kaasa aidata?
 
Need, kes kasutavad facebooki (teised lugege palun alt poolt teisi võimalusi):
 
Palun mine EVL annetustalgute FB ürituse lehele: https://www.facebook.com/events/2066561210140815 ja kui sobib, siis pane: 👍
Oleme tänulikud, kui sa määratled pildi alt paremalt poolt, kas OSALEN / HUVITATUD
Sellest paremale jääb nupp KUTSU. Sinna vajutades saad annetamistalgutele kutsuda oma facebooki kontaktid. Palun kutsu lahkesti – see ei kohusta kedagi midagi tegema, aga annab võimaluse teada, et oleme olemas ja võimalusel toetada. Seda oleks hea teha nädalavahetusel või hiljemalt esmaspäeval 30.novembril, siis ei jää hiljaks.
Võid jagada ka neid video linke, mis nii hästi selgitavad kuulmisbussi vajadust.
Kui soovid ise või oma ühingu nimel annetuse teha, siis palun ajasta see 1.detsembrile ja tee seda sellelt lingilt: https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/toeta-kuulmisbussi-aparatuuri-soetamist
 
 
Veel võimalusi annetamistalgutel kaasa löömiseks:
1. E-maili teel saata oma liikmetele, toetajatele, omavalitustele, koostööpartneritele jt kontaktidele talgute link ja info, milles kutsute 1.detsembril annetustalgutel toetama, osalema ja infot jagama kuulmisbussi käivitamise kiirendamiseks. Kel abi vaja, andke palun teada.
Kui tahad, et info veel rohkem leviks, siis paku kohalikule või maakondlikule meediale lugusid oma organisatsiooni tegevusest ja talgutest.
2. jagada flaiereid, kasutada muid kanaleid info jagamiseks: kauplused, vallamajad, instagramm, twitter, teed ise youtube video.
3. Kui planeerite ühingu liikmete poolt ühise annetuse tegemist, siis palume võimalusel ajastada see 1.detsembriks ja teha seda Ma armastan aidata keskkonna kaudu: https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/toeta-kuulmisbussi-aparatuuri-soetamist (siin on kõikide pankade lingid, vali summa ise)
 
1.detsembri hommikul võid veel jagada annetustalgute ürituse linki https://www.facebook.com/events/2066561210140815 ja https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/toeta-kuulmisbussi-aparatuuri-soetamist
 
Ja veel on oluline teada:
Kõik Eesti Vaegkuuljate Liidu Uno Taimla Fondi nimelise annetuse teinud inimesed saavad tulumaksusoodustust. Need, kes ülekandega teevad, nende andmed edastatakse otse maksu- ja tolliametile . Need, kes annetavad sularahas, Nendelt peaks küsima nime ja isikukoodi. Näiteks kui sa teed ülekande mitme inimese annetustega, siis selgitusse kirjuta annetaja nimi ja isikukood. Meie raamatupidaja Annika kontrollib, et kõik andmed oleks korrektselt edastatud. Eesti Vaegkuuljate Liit on ka “Hea annetuste koguja” märgise omani. See tähendab, et annetused on läbipaistvad, raha kasutatakse korrektselt, sihtotstarbeliselt.
 
Kellele ja miks seda kuulmisbussi siis ikka vaja on?
Vaadake videot: https://www.youtube.com/watch?v=UhUZgjr22Kk&feature=youtu.be
Kuulmisbuss aitab tuvastada esmast kuulmislangust, anda esmatasandi kuulmisnõustamist, soovitada kuhu pöörduda ja mis järjekorras. Kuulmisbussis antakse infot ka kohapealse ühingu kohta- kontaktid ja tegevused, et inimene ei jääks üksi oma murega ja saaks teiste kogemustest kasu (ühing saab uusi liikmeid).
Neil, kellel on juba aparaadid, saab kuulmisbussis abi puhastamise või uute aparaaatide soetamise võimaluste kohta, osta patareisid, lisa abivahendeid.
Kuulmisbussi võib tellida ka koolidele, asutustele, üritustele ja kontserditele, et mõõta seal inimeste kuulmist või pakkuda võimalust kuulata vaikust.
Kuulmisbuss ei dubleeri ega võta arstide, audioloogide ega kuulmiskeskuste tööd ära, kuna seal ei müüda aparaate ega pakuta meditsiinilisi teenuseid. Neid teenuseid on võimalik edukalt kombineerida kuulmisbussi tegevusega, kui huvi ja vajadus on.
—————–
TÄNAME KUI SAATE TEADET JAGADA KA EDASI!